تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱
وبلاگ

بای پس معده‌ای Roux-en-Y عمل جراحی است که جهت کوچک کردن معده و کاهش وزن بیمار استفاده می‌شود. در این روش غذای دریافتی فرد کاهش یافته و فرد احساس سیری سریعتری دارد و کاهش وزن رخ خواهد داد.

در این روش معده فرد به دو کیسه کوچک و بزرگ تقسیم می‌شود. این تقسیم شدن از طریق منگنه کردن به شکل عمودی با استفاده از منگنه‌های جراحی (استاپلر) و یا یک حلقه ایجاد می‌شود. کیسه کوچک (تقریبا به اندازه یک تخم مرغ است) و به قسمت میانی روده کوچک (ژژنوم) متصل شده و قسمت بزرگتر آن نیز به قسمت فوقانی روده (دئودنوم) متصل می‌شود و قسمت دیگر این ناحیه باز است و تنها از یک سمت اتصال دارد. فرآیند بای‌پس معده به روش Roux-en-Y از طریق لاپراسکوپی انجام می‌شود و چون شکلی شبیه به Y می‌گیرد به آن Roux-en-Y می‌گویند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این روش جراحی 6 تروکار قرار داده می‌شود که مطابق شکل زیر است:

مزایا:

این روش، بیمار را از خطر بیماری‌های ناشی از چاقی مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، بیماری‌های فشارخون، کمردرد، بی‌خوابی و... دور می‌کند و در این روش بیمار ظرف مدت 2سال، 50 تا 60 درصد و گاهی بیشتر از این مقدار از وزن خود را کاهش داده و تا 15 سال این وزن ثابت می‌ماند.

 

ریسک‌های جراحی:

ریسک‌های این جراحی مانند دیگر جراحی‌های لاغری شامل امکان عفونت در محل برش، نشت معده در حفره شکمی و یا در محل روده، لخته خون در پا (DVT) و یا آمبولی ریوی است. در برخی دیگر از بیماران امکان ایجاد سنگ صفرا و دیگر نارسایی‌ها مانند آنمی و یا پوکی استخوان می‌شود.

ریسک‌های جراحی Roux-en-Y:

ممکن است بیمار مجددا نیازمند جراحی باشد تا معده ترمیم گردد و یا مسیر معده به روده باز شود. تهوع و استفراغ در صورت خوردن بیش از حد غذا در این افراد وجود دارد. جهت جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه بیمار باید مقدار کافی آب مصرف کند و در رابطه با سنگ صفرا، یا صفرای بیمار در هنگام جراحی خارج می‌شود و یا در صورت عدم خروج صفرا، فرد نیازمند مصرف دارو جهت جلوگیری از ایجاد سنگ صفرا است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تماس

آدرس : تهران، خیابان بخارست (شهید احمد قصیر)، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱
تلفن: ۸۹۳۸۵-۲۱-۹۸+ (۳۰ خط)
ایمیل :

از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید.