تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱، واحد ۱

وبلاگ

بای پس معده‌ای Roux-en-Y عمل جراحی است که جهت کوچک کردن معده و کاهش وزن بیمار استفاده می‌شود. در این روش غذای دریافتی فرد کاهش یافته و فرد احساس سیری سریعتری دارد و کاهش وزن رخ خواهد داد.

در این روش معده فرد به دو کیسه کوچک و بزرگ تقسیم می‌شود. این تقسیم شدن از طریق منگنه کردن به شکل عمودی با استفاده از منگنه‌های جراحی (استاپلر) و یا یک حلقه ایجاد می‌شود. کیسه کوچک (تقریبا به اندازه یک تخم مرغ است) و به قسمت میانی روده کوچک (ژژنوم) متصل شده و قسمت بزرگتر آن نیز به قسمت فوقانی روده (دئودنوم) متصل می‌شود و قسمت دیگر این ناحیه باز است و تنها از یک سمت اتصال دارد. فرآیند بای‌پس معده به روش Roux-en-Y از طریق لاپراسکوپی انجام می‌شود و چون شکلی شبیه به Y می‌گیرد به آن Roux-en-Y می‌گویند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در این روش جراحی 6 تروکار قرار داده می‌شود که مطابق شکل زیر است:

مزایا:

این روش، بیمار را از خطر بیماری‌های ناشی از چاقی مانند بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، بیماری‌های فشارخون، کمردرد، بی‌خوابی و... دور می‌کند و در این روش بیمار ظرف مدت 2سال، 50 تا 60 درصد و گاهی بیشتر از این مقدار از وزن خود را کاهش داده و تا 15 سال این وزن ثابت می‌ماند.

 

ریسک‌های جراحی:

ریسک‌های این جراحی مانند دیگر جراحی‌های لاغری شامل امکان عفونت در محل برش، نشت معده در حفره شکمی و یا در محل روده، لخته خون در پا (DVT) و یا آمبولی ریوی است. در برخی دیگر از بیماران امکان ایجاد سنگ صفرا و دیگر نارسایی‌ها مانند آنمی و یا پوکی استخوان می‌شود.

ریسک‌های جراحی Roux-en-Y:

ممکن است بیمار مجددا نیازمند جراحی باشد تا معده ترمیم گردد و یا مسیر معده به روده باز شود. تهوع و استفراغ در صورت خوردن بیش از حد غذا در این افراد وجود دارد. جهت جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه بیمار باید مقدار کافی آب مصرف کند و در رابطه با سنگ صفرا، یا صفرای بیمار در هنگام جراحی خارج می‌شود و یا در صورت عدم خروج صفرا، فرد نیازمند مصرف دارو جهت جلوگیری از ایجاد سنگ صفرا است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

تماس

آدرس : تهران، خیابان بخارست (شهید احمد قصیر)، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱، واحد ۱
تلفن: ۸۹۳۸۵-۲۱-۹۸+ (۳۰ خط)
ایمیل :

از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید.

آمار بازدید

1238901
امروز
دیروز
این هفته
هفته قبل
این ماه
ماه قبل
کل بازدید
234
3605
25321
25321
65722
120961
1238901

پیش بینی امروز
3144


آی پی شما34.203.245.76