تهران، خیابان بخارست، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱
وبلاگ

اتاق عمل هیبریدی به وسیله تجهیزات پیشرفته تصویربرداری که به جراحان، رادیولوژیست ها و ... اجازه استفاده از تصاویر در زمان واقعی جهت ارزیابی حین جراحی را فراهم می‌کند. یک اتاق عمل معمولی می تواند از تجهیزات تصویربرداری قابل حمل استفاده کند، با این حال، تصاویری با کیفیت بالا تولید نمی کند. اتاق عمل هیبریدی، شامل دستگاه‌های C-arm X-ray، CT، یا دستگاه MRI است.

با استفاده از  تصویربرداری با رزولوشن بالا در زمان واقعی (Real Time)، اتاق عمل‌های هیبریدی امکان انجام جراحی‌ با روش های دقیق تر و کمتر تهاجمی که منجر به بهبود سریع تر بیمار می شود، وجود دارد. مثلا روش هایی که به طور معمول نیاز به جراحی باز دارند، می تواند با یک روش مداخله نیمه تهاجمی انجام شود و به طور بالقوه مدت زمان بهبودی را چندین هفته کاهش دهد.

همچنین به دلیل مجهز بودن کامل این اتاق‌های عمل، درصورت ایجاد شرایط اورژانسی و نیاز به تغییر جراحی نیمه تهامی به جراحی باز نیازی به انتقال بیمار به اتاق عمل دیگر نیست.

انواع جراحی‌های انجام شده در اتاق عمل‌های هیبرید عموما جراحی‌های قلب، عروق، جراحی مغز و اعصاب است. اما انواع و تعداد پروسیرهای جراحی به سرعت در حال رشد هستند و هنگام طراحی این نوع اتاق عمل باید امکانات متناسب با نوع پروسیجر جراحی طراحی شود.

اتاق عمل هیبریدی به گونه‌ای هستند که سیم‌کشی‌ها و لوله‌ها در سقف انجام می‌شود و مانیتورها به صورت آویزان قرار دارند تا از انباشته شدن سیم رابط دستگاه‌ها، لوله‌های بیهوشی جلوگیری شود. این موارد می‌تواند باعث جلوگیری از افزایش خطرات عفونت، آتش سوزی، سقوط و خرابی دستکاه‌ها شود. تمامی وسایل در کنار سیستم تهویه مناسب قرار دارند و معمولا ارتفاع سقف در اینگونه اتاق‌های عمل تا 3 متر است.

هماهنگی عمیق و برنامه ریزی برای حصول اطمینان از اینکه تجهیزات در اتاق عمل هیبریدی به طور صحیح واقع شده و عملکرد مناسب دارند، حیاتی است. اتاق های عمل هیبریدی، شامل بیش از 100 دستگاه و سیستم های مختلف پزشکی است.

تماس

آدرس : تهران، خیابان بخارست (شهید احمد قصیر)، خیابان هشتم، پلاک ۳، طبقه ۱
تلفن: ۸۹۳۸۵-۲۱-۹۸+ (۳۰ خط)
ایمیل :

از جدیدترین محصولات و تخفیف های ما آگاه شوید.